Zabieg medycyny estetycznej polegający na modelowaniu twarzy kwasem hialuronowym, bez użycia skalpela, fachowo nazywamy wolumetrią twarzy.

Wolumetria twarzy: wskazania

Ten zabieg jest dla Ciebie, jeśli:

 • nie jesteś zadowolona z obecnego kształtu twarzy,
 • zauważasz brak jędrności cery,
 • pragniesz zredukować widoczność bruzd i nierówności twarzy,
 • masz cienie pod oczami (zagłębienia),
 • dostrzegasz na twarzy upływ czasu i pragniesz nadać skórze młodszy wygląd,
 • posiadasz zapadnięte policzki i oczy,
 • nie chcesz poddawać się operacji ze skalpelem.

Jak działa modelowanie twarzy kwasem hialuronowym?

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym (inaczej wolumetria twarzy lub lifting wolumetryczny) to bezpieczna metoda korygowania i modelowania kształtu twarzy bez ingerencji chirurgicznej. Zamiast skalpela podczas zabiegu używa się kwasu hialuronowego, który wnika w tkanki miękkie, działając jak wypełniacz. Stosowany powszechnie jako metoda walki z upływem czasu, kwas hialuronowy świetnie radzi sobie również z subtelnymi zmianami owalu twarzy. Kwas wstrzykuje się do skóry za pomocą igły. Bezpieczna wolumetria twarzy wykonywana jest w moim gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu. Efekt "przed i po" robi wrażenie. 

Czy wolumetria twarzy boli? Nie. Podczas zabiegu można zastosować znieczulenie miejscowe, lecz bez niego modelowanie twarzy również nie powinno być bolesne. W miejscu podania wypełniacza może pojawić się jedynie uczucie rozpierania, zaczerwienie i niewielki ból. Czasami, w przypadku trafienia igłą w naczynie krwionośne, na twarzy pojawić się mogą małe zasinienia. Wszelkie zmiany można z łatwością przykryć makijażem lub posmarować maścią z heparyną. Po paru dniach powinny ustąpić samoistnie. Zaczerwienienie nie utrzymuje się dłużej kilkadziesiąt minut.

Kwas hialuronowy na twarz


Kwas hialuronowy jest niezwykłą substancją. To naturalny związek chemiczny (polisacharyd – wielocukier), który występuje we wszystkich organizmach żywych na Ziemi. Ma identyczną budowę u bakterii i ssaków. Jest on niezmiernie ważnym związkiem z uwagi na swoje właściwości. Wiąże duże ilości wody i zatrzymuje je w skórze. Jedna cząsteczka jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody. U człowieka jest go najwięcej w skórze i stawach, gdzie pełni przede wszystkim funkcję nawilżającą, podporową i stabilizującą. Wraz z wiekiem jest wytwarzany w coraz mniejszych ilościach. To właśnie jedna z głównych przyczyn powstawania zmarszczek. W ten sposób zostaje zachwiana równowaga, która przyczynia się do starzenia tkanek.

Działanie kwasu hialuronowego podanego w skórę twarzy jest wielotorowe. Poprzez swoje właściwości chemiczne i wiązanie dużych ilości wody, wspaniale nawilża. Prawidłowe nawilżenie w tkance poprawia jej funkcjonowanie. Następuje regeneracja i odnowa komórek oraz innych struktur tkankowych.

Jest to również żel, który utrzymując swoją integralność w skórze, powoduje wypełnienie ubytków tkankowych i dlatego kwas hialuronowy na zmarszczki na czole świetnie się sprawdza. Dzięki niemu możemy z powodzeniem wyrzeźbić brodę, nos, linię żuchwy czy sprawić, aby Twoje usta były piękne i ponętne.

Po zintegrowaniu z tkankami kwas hialuronowy mechanicznie napiera na otaczające go komórki i pobudza je do namnażania oraz produkcji większych ilości włókien kolagenowych. Właśnie dlatego w miarę wchłaniania się kwasu hialuronowego, objętość, która była nadana tkance, nie znika całkowicie.

#wolumetria twarzy #kwas hialuronowy na twarz #modelowanie twarzy #lifting twarzy


Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym - cena

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym to zabieg, który przynosi fantastyczne i naturalne rezultaty, przywracając młody wygląd skóry. Dzięki nowoczesnym technikom jest bezinwazyjny, bezbolesny i stosunkowo przystępny. Cena za lifting wolumetryczny w zależności od stopnia ingerencji i ilości użytego kwasu, waha się od około 1000 zł do 5000 zł za zabieg.

Kwas hialuronowy to nie jedyna substancja wykorzystywana do zabiegu, jakim jest modelowanie twarzy. Czasami stosuje się tak zwane stymulatory kolagenu. Biostymulatorami są na przykład kwas polimlekowy lub hydroksyapatyt wapnia. Pobudzają one organizm do produkcji własnego kolagenu. Wolumetria twarzy (policzków, brody, żuchwy) może być też wykonana z użyciem własnej tkanki tłuszczowej pacjenta.


Modelowanie twarzy - zalety

Kwas hialuronowy na twarz podawany podskórnie należy do jednego z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Do jego najważniejszych zalet należą:
brak inwazyjności
naturalny efekt
trwałość efektów
duża skuteczność
bezbolesność zabiegu

Modelowanie twarzy: efekty

Wolumetria twarzy: przed i po (efekty)

Po wykonanym zabiegu modelowania twarzy kwasem hialuronowym możesz spodziewać się:

 • poprawionego owalu twarzy,
 • uwydatnionych kości policzkowych,
 • wypełnienia „doliny łez”,
 • redukcji zmarszczek, bruzd i blizn,
 • poprawy napięcia i elastyczności skóry,
 • ujędrnienia i odmłodzenia twarzy.

Wolumetria twarzy

Przebieg terapii i zalecenia po zabiegu

Modelowanie twarzy jest zabiegiem nieinwazyjnym i bolesnym. Pierwszy etap to oczywiście rozmowa ze specjalistą i ustalenie potrzeb oraz celów zabiego-wych. Lekarz wyjaśni, które partie zostaną poddane działaniu kwasu zabiegowi oraz jakich efektów można się spodziewać. Kwas hialuronowy na twarz wstrzykuje się igłą, a następnie rozprowadza masażem. Całość trwa około 30 minut i zaraz po jego zakończeniu można powócić do codziennej aktywności. Skutkiem ubocznym może być zaczerwienienie i obrzęk, które powinny przejść samoistnie w ciągu kilku godzin.

Zarówno po zabiegu wolumetrii, jak i przed oraz w dniu wolumetrii nie należy spożywać alkoholu, ponieważ może on spowodować rozszerzenie i pękanie naczynek. Należy również nie przyjmować aspiryny oraz witaminy E. Nie zaleca się przeprowadzania wolumetrii w dniach, kiedy pojawi się menstruacja, ponieważ może to zwiększyć odczuwanie bólu. Po zastosowaniu wolumetrii należy unikać promieniowania UV . Nie zaleca się również przebywania w saunie oraz stosowanie gorących kąpieli.

ZALECENIA

 • przez 1-2 dni zrezygnuj z intensywnego wysiłku fizycznego;
 • nie nakładaj makijażu przez 24 h;
 • nie masuj miejsc zabiegowych;
 • przez 2 tygodnie nie rozgrzewaj okolic zabiegowych (sauna, solarium, gorące kąpiele, masaż);
 • stosuj fotoprotekcję SPF 50+.

Wolumetria twarzy: przeciwwskazania

Iniekcja kwasu hialuronowego to procedura medyczna i jak każda inna w medycynie estetycznej nie może być stosowana u każdego. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

PRZECIWSKAZANIA

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • alergia na kwas hialuronowy;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • zapalenie lub zakażenie skóry;
 • zaostrzenie chorób przewlekłych;

REAKCJE OD RAZU PO ZABIEGU

Skutki uboczne po zabiegu zdarzą się niezmiernie rzadko. Jeśli już wystąpią, to ustępują szybko i bez pozostawienia śladu. Zaczerwienienie, tkliwość miejsc podania i ślady po ukłuciach mogą być widoczne przez kilka godzin. Obrzęk zazwyczaj ustępuje po 2 dniach. Wyjątkowo, w przypadku powiększania ust, może ustąpić dopiero po 3-5 dniach. Zasinienia, które się pojawią, znikną samoistnie po kilku dniach.